Instagram did not return a 200.

Strach przed lataniem – moje sposoby!

Posted on

Coraz częściej podróżujemy samolotami, jednak nie dla każdego z nas jest to komfortowy środek transportu. Podobno strach przed lataniem odczuwa prawie co trzecia podróżująca osoba! Ja jestem jedną z nich. Osoby, które po prostu boją się latać, w dzień wylotu, a nawet i dużo wcześniej, są bardzo zdenerwowane i nie potrafią skupić się na niczym innym, jak tylko na tym, żeby szybko i bezpiecznie odbyć lot. W takim przypadku, nie potrafią również cieszyć się z tego, że po wylądowaniu przywitają ich świetna pogoda i mnóstwo wspaniałych chwil!

Odkąd pamiętam bardzo boję się latać samolotem. Gdyby ktoś mnie zapytał dlaczego, to sama nie znam odpowiedzi na to pytanie. Tak już mam. Ale odkąd zaczęłam latać częściej, ten strach staje się coraz mniejszy! Od dawna bardzo fascynuje mnie wszystko co związane z lotnictwem. Uwielbiam obserwować jak te ogromne maszyny startują lub lądują. Jakiś czas temu nawet chciałam iść w tym kierunku. Myślałam o pracy na lotnisku. Gdyby nie mój strach przed lataniem, myślę że pomyślałabym również o pracy jako stewardessa! Ale kto wie, może z czasem przestanę się całkowicie bać i spotkamy się na pokładzie? 😀

Jak już pisałam wcześniej, ostatnio latam częściej niż kiedyś. Dlatego mam już kilka swoich sposobów, dzięki którym lęk jest mniejszy, a ostatnio nawet podczas lotu na święta do Polski w ogóle go nie było! Jesteście ciekawi jak to możliwe? Czytajcie dalej. (Pamiętajcie tylko, że te sposoby pomagają mi, co nie znaczy, że sprawdzą się u każdego!)

1.Środki na uspokojenie.

Ale uwaga! Z tym musimy być ostrożni, tak samo jak z alkoholem. Są osoby, którym tabletki uspokajające pomogą i zmniejszą strach, ale są to środki, które mogą również zadziałać odwrotnie. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z tabletek uspokajających podczas lotu, warto wcześniej skonsultować to z lekarzem.

2. Zrezygnuj z kawy.

W dzień wylotu, starajcie się unikać napojów kofeinowych. Kawa czy energetyk w niczym nie pomoże, a jedynie może spotęgować lęk. Zamiast tego sięgnij po wodę lub sok.

3. Zadbaj o swój własny komfort.

Ważne żebyśmy czuli się swobodnie i komfortowo podczas podróży. Załóżmy na siebie te ubrania, w których będzie nam wygodnie i nie będą krępowały naszych ruchów. Dobrze jest mieć ze sobą jakiś kocyk. Na pokładzie często jest chłodno.

4. Nie podróżuj kiedy jesteś zmęczony/a.

5. Nastawienie psychiczne.

Czasami przed lotem, czytam na internecie różne ciekawostki na temat lotnictwa. Dzięki temu wiem, że niektóre dźwięki, które słyszymy podczas lotu nie są w żadnym stopniu niebezpieczne. Jeszcze do niedawna bałam się każdej turbulencji, nawet tej najmniejszej. Trochę o tym poczytałam i moje nastawienie, co do tego totalnie się zmieniło. Jeśli Wy również odczuwacie większy strach podczas turbulencji, tak jak ja kiedyś, wyobraźcie sobie, że podróżując samochodem często przejeżdżamy przez drogi pełne dziur. Tak samo samolot ‘napotyka’ takie dziury i to zupełnie normalne. Uczucie bardzo podobne prawda?

6. Sprawdź wszystko kilka razy.

Upewnij się, że masz pod ręką:

  • paszport,
  • karty pokładowe,
  • telefon i ładowarkę do niego,
  • portfel,
  • cukierki lodowe (pomogą Wam podczas startowania i lądowania).

Jeśli mamy to wszystko jesteśmy gotowi do lotu. Oprócz tego, dobrze jest się wcześniej upewnić, że waga i zawartość bagażu podręcznego czy rejestrowanego się zgadzają, po to aby na lotnisku nie było dodatkowych komplikacji. Gwarantuję, że będziemy wtedy spokojniejsi!

7. Nie zostawiaj nic na ostatnią chwilę.

Postaraj się nie mieć dużo na głowie w dzień wylotu. Jeśli masz dużo obowiązków rozplanuj je tak, żeby ze wszystkim zdążyć. Warto być na lotnisku dwie godziny przed planowanym wylotem. Będziemy mieć pewność, że się nigdzie nie spóźnimy.

8. Dużo lataj!

Podróżując częściej, szybciej się do tego latania przyzwyczaimy. Strach będzie mniejszy, a my będziemy mogli się cieszyć kolejnymi wakacjami!

 

Dzięki temu, że zawsze korzystam z tych opcji, mój lęk przed lataniem jest mniejszy z każdą podróżą. Mam nadzieję, że choć kilka z nich pomoże i Wam! I wszyscy będziemy wyczekiwać na każdą podróż z radością, bez nerwów i strachu!

 

ads
BUZIAKI
signature

A jakie zdanie masz Ty na ten temat?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jak spędzić majówkę? – 5 propozycji.
Strach przed lataniem – moje sposoby!